× بستن تبلیغات

mina

 نور از طریق یک شکاف افقی و یک خط عمودی متقاطع به اتاق تاریک فرو می ریزد.

در اشیاء ساده در پشت درخشش متمرکز متقاطع، تعداد بازدید کنندگان عکس بر روی تلفن های خود را از نصب بتن ضربه محکم و ناگهانی.
آنها در داخل یک اندازه کلی زندگی از کلیسای نور، معبد معروف اوزاک توسط معمار ژاپنی Tadao آندو، که کاملا نشان می دهد دستکاری امضا خود را از رابطه بین بتن، فضا و نور است.
درون آن، افتخار آن نفس گیر است. دوختن یک کریستال به یک دیوار بتنی تقویت شده موجب چنین احساس خالصی از معنویت می شود که به نظر می رسد شگفت آور است که قبل از 1989 انجام نشده است.
کلیسای نور، اوزاکا
کلیسای نور، اوزاکا اعتبار: Tadao آندو
اما این زیبایی طراحی اندو است. او می گوید "(کار من) چیزی شبیه چیزی است که هر کسی می تواند انجام دهد." "اما (هیچکس) دیگر نمیتواند آن را بسازد. این معماری من است."
مرکز هنر ملی، توکیو این ساختار را بر روی تراس خود ساخته است، زیرا آخرین اثر عظیمی از کار اندو زندگی است که تا روز 18 دسامبر اجرا می شود.
بنیاد پولیتزر برای هنر، در سنت لوئیس، ایالات متحده - یک ساختمان کلاسیک Tadao آندو.
بنیاد پولیتزر برای هنر، در سنت لوئیس، ایالات متحده - یک ساختمان کلاسیک Tadao آندو. اعتبار: مشاهده تصاویر / UIG از طریق گتی ایماژ
به زبان انگلیسی، نمایش "تلاش ها" نامیده می شود، اما در ژاپن، نام دقیق تر به عنوان "چالش" ترجمه می شود - عنوانی است که نه تنها به مبارزات شخصی اندو می پردازد، بلکه همچنین به مسئله ذاتی نمایش دادن کار معمار می پردازد.
نصب یک پاسخ قدرتمند برای این مشکل است، اما آندو می گوید که نقطه واقعی نمایشگاه، الهام دادن مردم به "رفتن و دیدن واقعی" است.
بوکس هوشمندانه
اندو نام خانوادگی در ژاپن است، و انتظار می رود که مشهور وی 150،000 بازدید کننده از این نمایشگاه را جذب کند. بسیاری از فراتر از دنیای معماری.
Tadao آندو در سال 1999.
Tadao Ando در سال 1999. اعتبار: Heike Niemeier / ullstein bild از طریق گتی ایماژ
Yayoi Motohashi، مدیر برنامه "Endeavors" می گوید: "همه می توانند از کار اندو لذت ببرند." "و بیوگرافی او واقعا دلگرم کننده است. او پول کافی برای تحصیل نداشت، او همه کارها را انجام داد."
بعید به نظر می آید اندو از نا آشنا برای طراحی برخی از ساختمان های نمادین جهان برای ثروتمندان خود، چیزی از افسانه های شهری است.
کلیسای Tado Ando در آب.
کلیسای Tado Ando در آب. اعتبار: CNN
معمار آموزش داده شده خود ژاپنی در سال 1941 بزرگترین پسر دوقلو، که در دوران کودکی خود را جدا شدند، متولد شد. اندو رفت تا با مادربزرگش زندگی کند، که در او مهارت استعدادی برای پرورش داشت.
سالهای جوان او هیچ اثری از وعده بزرگ نداشت: او مدت کوتاهی به عنوان یک بوکسور حرفه ای و یک راننده کامیون کار می کرد، قبل از 24 سالگی در قطار سیبری به اروپا "برای دیدن جهان".
معمار فرانسوی متولد سوئیسی، چارلز ادوارد ژاندر، که قبلا لو کوربوزیه بود، تاثیر زیادی بر اندو داشت.
معمار فرانسوی متولد سوئیسی، چارلز ادوارد ژاندر، که قبلا لو کوربوزیه بود، تاثیر زیادی بر اندو داشت. اعتبار: فلیکس مرد / آرشیو هالتون / گتی ایماژ
ساختمان های بزرگ چشم خود را، به ویژه، آثار Le Corbusier - Purist-Swiss-French، که طرح های بتونی آن ها را الهام بخش اندو، به چشم می خورد. معمار ژاپنی مشهور به نام سگ خود را Corbusier نامگذاری کرد.
پس از بازگشت به بومی اوسا، بدون مدرک و یا با یک استاد آموزش دیده، اندو مجوز معماری و شروع به طراحی ساختمان.
در آن زمان، او به عنوان معمار "شهری چریک" شناخته شد.
از سالهای 1995 تا کنون، معماری دنیای معماری، اندو را به دست آورده است و بالاترین جایزه را به خود اختصاص داده است: خانه های کوچک با حیاط های داخلی خیره کننده به مجتمع های مسکونی گسترش یافته، و سپس کلیساها که به سبک خود به عنوان قلمرو معنوی به نظر می رسید. جایزه پریتزکر.
Tadao آندو جایزه معماری Pritzker در ورسای در تاریخ 22 مه 1995 اهدا می شود.
تادئو آندو جایزه معماری پریتزکر در ورسای در تاریخ 22 مه 1995 را به عهده دارد. اعتبار: پاسکال گویوت / خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
Motohashi می گوید: "زندگی و آثار او الهام بخش است." "به همین دلیل است که این نمایشگاه" تلاش ها "نامیده می شود. مردم ژاپن سعی نکنند کارهای بزرگی انجام دهند، آنها نمی خواهند اشتباه کنند یا یک رویای واقعا بزرگ داشته باشند.
"این پیامی است برای جامعه: آزاد است که از آن بیرون بیایید".
حقایق خانه
اندو پیشرفت خود را در سال 1976 با یک خانه بتن بدون پنجره انجام داد.
خانه سه ردیف در Sumiyoshi بین سه خانه های سنتی ژاپنی شکسته شده است، یک محوطه انحصاری است که تنها از طریق حیاط داخلی خود به نور طبیعی هدایت می شود. این ایده های متعارف خانه را به چالش کشید و جایزه Ando را از انجمن معماری ژاپن به دست آورد، اما راحت بود که در آن ساکن شود؟
خانه ردیف در سومی هاشی
خانه ردیف در سومی هاشی اعتبار: Tadao آندو
صاحب فعلی که مدت 35 سال در آنجا زندگی کرده است می گوید: "در حالی که احساس می کنم تغییرات فصلی در پوست من (در) حیاط هر روز، گاهی اوقات از این خانه خشمگین هستم. گاهی اوقات من در مورد زندگی اینجا هیجان زده می شوم، و گاهی اوقات این خانه چالش ها من ... (اما) من از تجربیات هرگز خسته نشده ام. "
گاهیمن این خانه را تحمل می کنم گاهی اوقات من در مورد زندگی اینجا هیجان زده می شوم، و گاهی اوقات این خانه به من چالش می زند.
صاحب خانه ردیف در Sumiyoshi
مصاحبه با ساکنان خانه های آندو که مایل به فدا کردن آرامش بیشتر برای نزدیک شدن به طبیعت هستند، برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، که به واسطه طراحی به چالش کشیده می شود، در سراسر سالن این نمایش اختصاص داده شده به طیف گسترده ای از پروژه های مسکونی معمار، از خانه های ابتدایی فروتن به مجموعه گسترده Rokko مسکن در کوبه.
"اگرچه Tadao آندو پروژه های بزرگی انجام می دهد، هنوز هم معتقد است که خانه ها بخشی اساسی از کار او هستند"، Motohashi توضیح می دهد. او اضافه می کند که اندو - که به شدت در شکل دهی نمایشگاه شرکت داشت - می خواست استرس ایجاد کند که معماری محصول رابطه بین مشتری، شرکت ساختمانی و معمار است و "معمار بزرگترین" حزب در این اتحاد نیست .
تئاتر پلی گراند شانگهای، که توسط Ando در سال 2017 تکمیل شده است.
تئاتر پلی گراند شانگهای، توسط Ando در سال 2017 تکمیل شده است. اعتبار: Tadao آندو
شهرت اندو در دهه 1980 افزایش یافت و در اوایل دهه 90 میلادی شخصیت های مشهور به دنبال استعدادهای خود بودند. در سال 1992، مد خانواده Benetton او را مجبور به طراحی خانه نامرئی خود، در نزدیکی ونیز، یک خانه بتنی 13 پله پایین زمین برای حریم خصوصی.
در دیگر نقاط، اندو با پنجره ها و طبیعت را درگیر کرد. خانه 4x4 در کوب در خط ساحلی که از فرسایش شدید رنج می برد، قرار دارد. مجوز برنامه ریزی برای یک قطعه زمین به اندازه "تمبر پستی" اعطا شده است و در آن Ando یک برج چهار طبقه با نمای نزدیک تقریبا شیشه ای ساخته شده است که دیدگاه های دریای دریای استو را بهینه سازی کرد اما ساختار را در معرض عناصر قرار داد .
خانه 4x4 در کوبه.
خانه 4x4 در کوبه. اعتبار: Tadao آندو
"اندو به من گفت که هنگامی که یک تافون می آید سخت خواهد بود،" مالک 4x4 می گوید. "مطمئنا، هنگامی که یک تافون نزدیک است، احساس امنیت نمیکند، اما از آنجایی که من به آن عادت کردهام، لذت بردن از زندگی در این خانه لذت میبرم. (این) مستعد ابتلا به مد نیست و دارای غنای من نیست ... این محل خواهد بود که من تا انتهای زندگی ام زندگی خواهم کرد. "
تصویر بزرگتر
هیچ مرد جزیره ای نیست، اما بعضی از مردان می توانند یکی را تغییر دهند.
در اواسط دهه 1980، آندو بخشی از پروژه فوق العاده ای در جزیره Naoshima بود، که به دلیل کارخانه های پردازش فلزات میتسوبیشی که اقتصاد آن متوقف شده بود، کاهش جمعیت را تجربه کرد. سایچیرو فوکوتاکی، از شرکت بنز، میلیاردر ژاپنی، چشم انداز این جزیره را به یک مرکز فرهنگی تبدیل کرده و Ando را برای طراحی موزه خانه بنز به کار گرفته است. گالری هنری بعنوان علامت تجاری اندو به عنوان بخشی از زمین به خاک سپرده شد، و هنرمندان دعوت شده بودند تا آثار را برای این مکان منحصر به فرد ایجاد کنند.
مدل جزیره naoshima
04 Tadao آندو هنر در Naoshima محدود شده است
Tadao Ando Benesse House
هنر و معماری
موزه naoshima lee ufan
naoshima chichu هوایی
tado ando naoshima
01 Tadao آندو هنر در Naoshima محدود شده است
03 Tadao آندو هنر در Naoshima محدود شده است
02 Tadao آندو هنر در Naoshima محدود شده است
1/10 - هنر در Naoshima
بازدیدکنندگان نمایشگاه "Endeavors" نمونه مدل غول پیکر جزیره Naoshima را بررسی می کنند. اعتبار: Tadao آندو
این باعث ایجاد یک روند شد. در دهه بعد، آندو شش ساختمان عمومی دیگر را ساخت که در آنجا خانه های رها شده به خانه های مهمان تبدیل شدند، هنرمند ژاپنی Yayoi Kusama مشهور یکی از کدوپا های پولکا را در انتهای یک اسکله نصب کرد و جشنواره هنرهای تجسمی Naoshima در حال حاضر حدود 800،000 گردشگر را به این جزیره هر ساله.
 
گوگل
آثار هنری سرنوشت Naoshima را تغییر داد.
مدل برجسته ای از این جزیره بزرگترین مرکز سالن نمایشگاه است که یک فضای وسیع و خیره کننده ای است که پروژه های بزرگی از کار 50 ساله اندو را نشان می دهد.
یکی از این آثار، هیل بودا است: مجسمه ای 13.5 متر بلند که در Sapporo، هوکایدو، 15 سال قبل از اندو وارد شده بود. خلاصه او ساخت چیزی است که توجه به مجسمه سازی مذهبی را جلب می کند.
بنابراین او آن را دفن کرد امروزه بودا در داخل یک تپه بتنی بنا شده در اسطوخودوس نشسته است، بالای سر آن فقط قابل مشاهده است. بودا برای بازدیدکنندگان از طریق یک تونل 40 متری در دسترس است. گذشت زمان ایجاد آن بر روی یک دیوار سفید پیش بینی شده است.
مناطق دیگری از فضای اصلی برای پیشبرد اندو برای به روزرسانی ساختارهای موجود اختصاص یافته است. در سال 2009، او فرم های هندسی را در داخل Punta Della Dogana در ونیز وارد کرد تا بنای قرن 15 را به عنوان موزه هنر هنری فرانسوی پینولت، فرانسوی لوئیس فرانسوی، خریداری کند.
Punta Della Dogana برای سه دهه قبل از اینکه Tadao آندو آن را تجدید کرد، خالی بود.
Punta Della Dogana برای سه دهه قبل از اینکه Tadao آندو آن را تجدید کرد، خالی بود. اعتبار: Tadao آندو
امروزه، مجموعه ای از مجموعه هنری مدرن François Pinault است.
امروزه، مجموعه ای از مجموعه هنری مدرن François Pinault است. اعتبار: FANTOMOM HUBERT / پاریس بایگانی بازی / پاریس بازی از طریق گتی ایماژ
و همچنین در این سالن بزرگ موفقیت برای بحث در مورد شکست وجود دارد.
Pictuرد پیشنهاد 1995 خود را برای Tate Modern در لندن نشان می دهد ایده ایده ای برای متوقف کردن یک مستطیل شیشه ای از ایستگاه اصلی Bankside Redbrick اصلی. درواقع طرح غیر واقعی او در سال 1989 برای سالن عمومی عمومی اوزاکا، یک اتاق تخم مرغی شکل را به وسط ساختار جدید رنسانس، شاید یک ایده پیش از زمان خود قرار داده است.
شما باید به افراد سالخورده احترام بگذارید، باید ساختمان های قدیمی را احترام کنید. در همان زمان، شما باید به آینده نگاه کنید.
تادائو آندو، معمار
این یک موضوع تکراری است که وقتی Ando با یک معماری موجود مواجه می شود، در اطراف آن یا در داخل آن ایجاد می کند، اما هرگز از اصل اصلی دور نمی شود.
او توضیح می دهد: "شما باید به افراد سالخورده احترام بگذارید، باید به ساختمان های قدیمی احترام بگذارید.
"در همان زمان، شما باید به آینده نگاه کنید."
تلاش های پیش رو
Ando در حال حاضر 76 سال دارد، اما تلاش و چالش های او تمام نشده است. در سال 2012 او سرطان تهاجمی ایجاد کرد و مجبور بود که چندین عضو از بین برود. او از بیماری رهایی یافت و به شکل خوبی ظاهر شد.
اوایل سال جاری، وی طرح 108 میلیون یورو (121 میلیون دلار) را اعلام کرد، که توسط Pinault تأمین مالی می شود تا یک سیلندر بتن غول آسا را ​​به یک ساختمان قرن نوزدهم وارد کند که بعدها در بورس اوراق بهادار پاریس قرار داشت. این مجموعه برخی از مجموعه های هنری خصوصی Pinault را در بر خواهد گرفت.
معمار ژاپنی Tadao آندو.
معمار ژاپنی Tadao آندو. اعتبار: آلبرتو پیزولی / خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
و البته، Ando فقط بزرگترین جشن کار خود را به ارمغان آورده است.
امضای امضا برای کسانی که "Endeavors" را خریداری می کنند، کاتالوگ نمایشگاه در گالری هدیه گالری، آندو به نظر می رسد در روحیه خوب - چیزی است که ما هشدار داده شده است همیشه این مورد نیست. او هنگامی که یک فن نهایی نزدیک می شود بسته می شود، یک مرد قفقازی بلند پوشیدن شلوار جین سیاه است.
او خود را به اندو معرفی می کند. "سلام، من پل اسمیت هستم،" او می گوید.
"پل اسمیت؟" مترجم من به من میپرسد "پل اسمیت"، او به ما پاسخ می دهد.
آندو هشدار می دهد طراح مشهور بریتانیا در نمایشگاه خود است و برای ثبت نام در صف می باشد.
همانطور که عکاسان کارت های کسب و کار را مبادله می کنند اندو به او می گوید: "من قبلا شغل دارم".
پس از اسمیت برگ، اندو به ما تبدیل می شود، flamboyance سوزن شدن از طریق او، تماس چشم واقعا برای اولین بار ساخته شده است.
"در 40 سال، من هرگز خودم را به فروش نرسانده ام"، او با افتخار اعلام کرد، پف کردن قفسه سینه خود را به جلو، کمی لبخند رقص اطراف لب خود.
او می گوید: «تام فورد کارلگرفلد، طراحانی را که وی برای آنها ساخته است، فهرست می کند. "همه آنها به من می آیند."
و همینطور است. مردم او به دنبال او می روند و او را از بین می برند و Tadao آندو از گذشته گذشته از کار زندگی خود به نظر می رسد مانند یک مرد بسیار راضی است.
نوشته شده در دوشنبه 12 آذر 1397ساعت 15:30 توسط admin|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ